Eleine


Pukasz w drzwi, a następnie otwierasz je. Twoim oczom ukazuje się niewielki pokój z fioletową tapetą. Jest prawie idealny porządek, nie licząc kilku szklanek na biurku. Po twojej prawej stronie stoi ogromna szafa, gdzie poupychane są ubrania. Nie musisz rozglądać się dalej, bo na przeciwko szafy stoi łóżko, na którym siedzi dziewczyna. Ma brązowe włosy z grzywką opadającą na czoło i takiego samego koloru oczy. W prawej ręce trzyma telefon, z którego dochodzą do ciebie dźwięki piosenki. Od razu rozpoznajesz autora tego utworu - Ed Sheeran. Podnosi na ciebie wzrok i od razu na jej twarzy pojawia się szeroki i szczery uśmiech. Odkłada na biurko przedmiot, który trzyma w dłoni. Gestem ręki zaprasza cię do środka. Całkiem pewna siebie wchodzisz i siadasz obok niej na łóżku.
Zaczynacie rozmowę, a już po chwili dowiadujesz się o niej wielu rzeczy. Ma na imię Ania, jest nieśmiała i w pewnych chwilach wredna. Wątróbka jest czymś, czego nie znosi. Nie obraża się za byle co. Ma świra na punkcie fantasy, np. Pieśni Lodu i Ognia, Dziedzictwa, Zwiadowców, Imperium, Trylogii Czarnego Maga, Trylogii Magicznych Wiatrów, Trylogii Magicznych Burz, Ery Pięciorga, Szklanego Tronu a także serii Tajemnica Czarnych Rycerzy. Ania jest dziewczyną leniwą, zapominalską. Nienawidzi chemii, a matematyką wprost gardzi. Jej ulubionym piosenkarzem jest Ed Sheeran, piosenkarką Sia, kocha The Afters, Thousand Foot Krutch, Red, The Cab, Arrows to Athens, Trading Yesterday, Ashes Remain, FFH, Linkin Park, Imagine Dragons, Stanfour i piosenki z Naruto. Jest typem samotnika - zamiast hucznych imprez woli wieczór z dobrą książką, żelkami, sokiem i czekoladą. Ania wciąż czeka na swój list z Hogwartu.
Nagle słyszysz dźwięk telefonu. Szatynka wstaje i szybkim krokiem idzie go odebrać. Po chwili wraca do ciebie. Przeprasza cię, musi wyjść z domu, a ty odchodzisz z lekkim uśmiechem na ustach, bo zaprosiła cię na jutro, na herbatę i ciastka. 

Kontakt: ania980@buziaczek.pl

4 komentarze:

 1. A ciastka będą zatrute, koniec historii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko jak będziesz Eriko.

   Usuń
  2. Pamiętaj że zapraszam cię na pierniczka

   Usuń
  3. Już mi przeszło, ale teraz się boję, że w pierniku będzie trucizna.

   Usuń